preklady Brezno 👉preklady - Brezno 👉prekladatelia - Brezno 👉expresné preklady 👉prekladateľský blog 💎ANGLINO.EU
spoľahlivé preklady - Brezno - anglický a nemecký jazyk
0948 117 111
📧 fluency@fluency.sk
PON - PIA 9:00 - 17:00

Ako získať efektívny preklad výučného listu z/do anglického alebo nemeckého jazyka?

Prečítajte si naše rady ohľadne prekladov školských výučných listov a ich náležitostí.

Preklad výučného listu do anglického alebo nemeckého jazyka

Pri prekladoch výučných listov máte na výber z dvoch typov prekladov a to je firemný odborný preklad alebo úradný preklad. V zásade sa tieto dva preklady textom a obsahom nijako nelíšia (sú identické) avšak overené sú rozdielne. Kým firemný nesie pečiatku firmy, úradný typ je zviazaný a má okrúhlu pečiatku úradného prekladateľa.
Pri prekladoch v smere zo slovenského do anglického jazyka alebo v smere zo slovenského do nemeckého jazyka, na základe našich skúseností stačí firemný preklad. Zahraničné firmy alebo vzdelávacie inštitúcie, prípadne dokonca aj štátne inštitúcie preklady od slovenských prekladateľských firiem v drvivej väčšine bez problémov akceptujú.
Ojedinele, obzvlášť najmä pri súdnych pojednávaniach prípadne iných právnych úkonoch je potrebný úradný preklad. Preto v prípade, že sa chystáte predložiť Váš preklad výučného listu na štátny úrad alebo súdnu inštitúciu, zvážte radšej výber úradného prekladu.

Preklad výučného listu z anglického alebo nemeckého jazyka

Pri opačnom smere prekladu, t.j. z cudzích jazykov (AJ alebo NJ) do slovenského jazyka opäť platí, že máte na výber z vyššie uvedených dvoch typov prekladov. Podobne platí aj to, že obsahovo sa nijako nelíšia, rozdiel je len v overení daného prekladu výučného listu.
Platí však aj to, že v tomto smere je mierne vyšší dopyt po úradných prekladoch, vzhľadom nato, že slovenské inštitúcie ho vyžadujú v priemere cca pri 50 percentách prípadov.
Stále však platí, že firemný preklad akceptujú vo veľkej miere firmy, organizácie, inštitúcie, ale aj niektoré oficiálne orgány, ktoré nepožadujú úradne overený status daného výučného listu.
Klientom odporúčame si vopred zistiť v inštitúcii, ktorej sa chystajú preklad výučného listu odovzdať, aký typ prekladu je požadovaný.
Pokiaľ potrebujete firemný preklad Vášho výučného listu, veľmi radi Vám s ním pomôžeme v agentúre FLUENCY a to aj v super-rýchlych lehotách dodania už od 2 - 6 hodín v rámci prekladu INSTANT.